
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 145 mA |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12250
Ext.Price$0.12250
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12250 | $0.12250 |
| 10 | $0.12000 | $1.20000 |
| 50 | $0.11892 | $5.94600 |
| 100 | $0.11786 | $11.78600 |
