
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 24164
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16253
Ext.Price$0.16253
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16253 | $0.16253 |
| 10 | $0.14487 | $1.44870 |
| 50 | $0.12912 | $6.45600 |
| 100 | $0.11253 | $11.25300 |
| 500 | $0.09807 | $49.03500 |
| 1000 | $0.09388 | $93.88000 |
| 3000 | $0.08987 | $269.61000 |
| 5000 | $0.08604 | $430.20000 |
