
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Resistance | 10 mΩ |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | 40 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 57
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50986
Ext.Price$0.50986
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50986 | $0.50986 |
| 10 | $0.40272 | $4.02720 |
| 25 | $0.36567 | $9.14175 |
| 50 | $0.33203 | $16.60150 |
| 100 | $0.30148 | $30.14800 |
| 300 | $0.28879 | $86.63700 |
| 500 | $0.27664 | $138.32000 |
| 1000 | $0.26054 | $260.54000 |
