
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 14 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| High Level Output Current | 24 mA |
| Propagation Delay | 6.5 ns |
| Number of Inputs | 6 |
| Number of Circuits | 6 |
| Quiescent Current | 10 µA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Level - Low | 0.3 V to 0.6 V |
| Logic Level - High | 1.35 V to 2.2 V |
Stock: 768
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50099
Ext.Price$0.50099
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50099 | $0.50099 |
| 10 | $0.29751 | $2.97510 |
| 50 | $0.24397 | $12.19850 |
| 100 | $0.20006 | $20.00600 |
| 500 | $0.14021 | $70.10500 |
| 1000 | $0.10772 | $107.72000 |
| 3000 | $0.09471 | $284.13000 |
| 5000 | $0.08327 | $416.35000 |
