| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 230 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 3 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 30.8 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 86 nC |
| Drain to Source Resistance | 73 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -30 V, 30 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 600 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.7 V to 3.7 V |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$1.55088
Ext.Price$1.55088
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.55088 | $1.55088 |
| 10 | $1.34554 | $13.45540 |
| 25 | $1.22520 | $30.63000 |
| 50 | $1.11562 | $55.78100 |
