

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| On-State Resistance | 22 Ω |
| Load Voltage | 0 V to 350 V |
| Width | 3.7 mm |
| Height | 2.1 mm |
| Relay Type | Relay |
| Input Current | 7.5 mA |
| Load Current | 110 mA |
| Input Voltage | 1.27 V |
| Length | 7 mm |
| Output Type | MOSFET |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Circuit Type | SPST-NO |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
