
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 42 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 2.23 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 45 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 34 nC |
| Drain to Source Resistance | 1.8 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.3 V to 2.3 V |
Stock: 5006
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41357
Ext.Price$0.41357
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41357 | $0.41357 |
| 10 | $0.31997 | $3.19970 |
| 25 | $0.28866 | $7.21650 |
| 50 | $0.26041 | $13.02050 |
| 100 | $0.23493 | $23.49300 |
| 300 | $0.22319 | $66.95700 |
| 500 | $0.21204 | $106.02000 |
| 1000 | $0.19827 | $198.27000 |
