
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Red Emerald Green |
| Lens Style | Colorless, Diffused, Dome |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 625 nm, 515 nm to 520 nm |
Stock: 42704
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05798
Ext.Price$0.05798
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05798 | $0.05798 |
| 10 | $0.02899 | $0.28990 |
| 50 | $0.02602 | $1.30100 |
| 100 | $0.02336 | $2.33600 |
| 500 | $0.02097 | $10.48500 |
| 1000 | $0.01882 | $18.82000 |
| 3000 | $0.01737 | $52.11000 |
| 5000 | $0.01603 | $80.15000 |
| 10000 | $0.01480 | $148.00000 |
