

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 2.4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 573 nm |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | Yellow Green |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 30 mA |
Stock: 18355
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02546
Ext.Price$0.02546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02546 | $0.02546 |
| 10 | $0.01273 | $0.12730 |
| 50 | $0.00979 | $0.48950 |
| 100 | $0.00866 | $0.86600 |
| 500 | $0.00766 | $3.83000 |
| 1000 | $0.00720 | $7.20000 |
| 3000 | $0.00676 | $20.28000 |
| 5000 | $0.00628 | $31.40000 |
| 10000 | $0.00584 | $58.40000 |
| 30000 | $0.00543 | $162.90000 |
| 50000 | $0.00505 | $252.50000 |
