| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 3 V to 3.6 V |
| Illumination Color | Red, Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 625 nm, 464 nm to 470 nm |
Stock: 2559
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06412
Ext.Price$0.06412
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06412 | $0.06412 |
| 10 | $0.03206 | $0.32060 |
| 50 | $0.02894 | $1.44700 |
| 100 | $0.02612 | $2.61200 |
| 500 | $0.02358 | $11.79000 |
| 1000 | $0.02128 | $21.28000 |
| 3000 | $0.01921 | $57.63000 |
| 5000 | $0.01762 | $88.10000 |
| 10000 | $0.01617 | $161.70000 |
