

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2.9 V to 3.5 V, 2.9 V to 3.5 V |
| Illumination Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 630 nm, 520 nm to 530 nm, 460 nm to 470 nm |
Stock: 51418
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03936
Ext.Price$0.03936
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03936 | $0.03936 |
| 10 | $0.01968 | $0.19680 |
| 50 | $0.01763 | $0.88150 |
| 100 | $0.01579 | $1.57900 |
| 500 | $0.01414 | $7.07000 |
| 1000 | $0.01267 | $12.67000 |
| 3000 | $0.01135 | $34.05000 |
| 5000 | $0.01017 | $50.85000 |
| 10000 | $0.00911 | $91.10000 |
