
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 10 kΩ |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 18 V |
| Contact Plating | Gold |
| Type | 1-Channel Line Driver |
| Number of Elements | 3 |
| Interface | Analog |
| Operating Supply Voltage | 18 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 15 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 46 dB |
| Quiescent Current | 5.2 mA |
| Supply Type | Dual |
| Gain | 6 dB |
| Nominal Supply Current | 5.2 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 10 mV (10000 µV) |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 6 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Load Impedance | 600 Ω |
Stock: 1787
Distributors
pcbx
Unit Price$2.67850
Ext.Price$2.67850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.67850 | $2.67850 |
| 10 | $2.25581 | $22.55810 |
| 25 | $2.01099 | $50.27475 |
| 50 | $1.79274 | $89.63700 |
| 100 | $1.59817 | $159.81700 |
| 300 | $1.53489 | $460.46700 |
| 500 | $1.47411 | $737.05500 |
| 1000 | $1.42057 | $1420.57000 |
