
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 57.209338 mg |
| Frequency | 60 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 5.2 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 15 ns |
| Propagation Delay | 175 ns |
| High Level Output Current | -5.2 mA |
| Low Level Output Current | 5.2 mA |
| Logic Function | AND, D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Input Lines | 4 |
| Number of Output Lines | 2 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Case/Package | TSSOP |
| Quiescent Current | 4 µA |
Stock: 17512
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61983
Ext.Price$0.61983
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61983 | $0.61983 |
| 10 | $0.44456 | $4.44560 |
| 25 | $0.40096 | $10.02400 |
| 50 | $0.37672 | $18.83600 |
| 100 | $0.35394 | $35.39400 |
| 300 | $0.33097 | $99.29100 |
| 500 | $0.30949 | $154.74500 |
| 1000 | $0.29751 | $297.51000 |
| 3000 | $0.28261 | $847.83000 |
| 5000 | $0.26845 | $1342.25000 |
