
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 36 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Class AB |
| Max Supply Voltage | 13.2 V |
| Min Supply Voltage | 10.8 V |
| Supply Type | Triple |
| Dual Supply Voltage | 30.5 V |
| Nominal Supply Current | 24 mA |
| Output Power | 100 W |
| Min Supply Voltage (DC) | 3 V |
| Max Output Power | 100 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$3.31001
Ext.Price$3.31001
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.31001 | $3.31001 |
| 10 | $3.07025 | $30.70250 |
| 25 | $3.00118 | $75.02950 |
