
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 40 mA |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Response Time | 3 µs |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 335 nA |
| Input Bias Current | 2 pA |
| Quiescent Current | 900 nA |
| Propagation Delay | 3 µs |
| Input Offset Voltage (Vos) | 8 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 73 dB |
| Hysteresis | 17 mV |
Stock: 3439
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61983
Ext.Price$0.61983
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61983 | $0.61983 |
| 10 | $0.44456 | $4.44560 |
| 25 | $0.40096 | $10.02400 |
| 50 | $0.37672 | $18.83600 |
| 100 | $0.35394 | $35.39400 |
| 300 | $0.33461 | $100.38300 |
| 500 | $0.31633 | $158.16500 |
| 1000 | $0.30521 | $305.21000 |
| 3000 | $0.29067 | $872.01000 |
| 5000 | $0.27870 | $1393.50000 |
