
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11923
Ext.Price$0.11923
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11923 | $0.11923 |
| 10 | $0.10699 | $1.06990 |
| 50 | $0.09600 | $4.80000 |
| 100 | $0.08045 | $8.04500 |
| 500 | $0.06742 | $33.71000 |
| 1000 | $0.06391 | $63.91000 |
| 3000 | $0.06058 | $181.74000 |
| 5000 | $0.05743 | $287.15000 |
