
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 170 mA |
| Length | 10 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 8.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1057
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10771
Ext.Price$0.10771
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10771 | $0.10771 |
| 10 | $0.09566 | $0.95660 |
| 50 | $0.08496 | $4.24800 |
| 100 | $0.07469 | $7.46900 |
| 500 | $0.06567 | $32.83500 |
| 1000 | $0.06222 | $62.22000 |
| 3000 | $0.05895 | $176.85000 |
| 5000 | $0.05586 | $279.30000 |
