
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Ripple Current | 36 mA |
| Height - Seated (Max) | 5.3 mm |
| Length | 5.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.3 % |
| Height | 5.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07104
Ext.Price$0.07104
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07104 | $0.07104 |
| 10 | $0.05587 | $0.55870 |
| 50 | $0.05012 | $2.50600 |
| 100 | $0.04496 | $4.49600 |
| 500 | $0.04033 | $20.16500 |
| 1000 | $0.03618 | $36.18000 |
