
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 14 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 14 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Input Lines | 6 |
| Package Quantity | 3000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
Stock: 1721
Distributors
pcbx
Unit Price$1.46450
Ext.Price$1.46450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.46450 | $1.46450 |
| 10 | $1.08918 | $10.89180 |
| 25 | $0.99514 | $24.87850 |
| 50 | $0.94019 | $47.00950 |
| 100 | $0.88827 | $88.82700 |
| 300 | $0.84670 | $254.01000 |
| 500 | $0.80706 | $403.53000 |
| 1000 | $0.78226 | $782.26000 |
| 3000 | $0.68223 | $2046.69000 |
