
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0 |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit/16 bit |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of Input Lines | 12 |
| Package Quantity | 3000 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 1696
Distributors
pcbx
Unit Price$1.87144
Ext.Price$1.87144
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.87144 | $1.87144 |
| 10 | $1.40209 | $14.02090 |
| 25 | $1.28325 | $32.08125 |
| 50 | $1.21879 | $60.93950 |
| 100 | $1.15757 | $115.75700 |
| 300 | $1.10643 | $331.92900 |
| 500 | $1.05755 | $528.77500 |
| 1000 | $1.02591 | $1025.91000 |
| 3000 | $0.98231 | $2946.93000 |
| 5000 | $0.96350 | $4817.50000 |
