

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.01 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ω |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 711.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.01 % |
| Load Capacitance | 6 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Series Resistance | 150 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Drive Level | 300 µW |
Stock: 1752
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28214
Ext.Price$0.28214
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28214 | $0.28214 |
| 10 | $0.25057 | $2.50570 |
| 50 | $0.22253 | $11.12650 |
| 100 | $0.19268 | $19.26800 |
| 500 | $0.16684 | $83.42000 |
| 1000 | $0.16032 | $160.32000 |
| 3000 | $0.15406 | $462.18000 |
| 5000 | $0.14533 | $726.65000 |
