
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Circuit Type | SPDT |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper |
| Current Rating | 300 mA |
| Actuator Length | 4 mm |
| Actuator Material | Nylon |
| Actuator Type | Slide |
| Termination Style | PC Pin |
Stock: 603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16118
Ext.Price$0.16118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16118 | $0.16118 |
| 10 | $0.14394 | $1.43940 |
| 50 | $0.12854 | $6.42700 |
| 100 | $0.11099 | $11.09900 |
| 500 | $0.09584 | $47.92000 |
| 1000 | $0.09171 | $91.71000 |
| 3000 | $0.08776 | $263.28000 |
| 5000 | $0.08399 | $419.95000 |
