

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 2.3 A |
| DC Resistance (DCR) | 62 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 15 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 3.1 A |
Stock: 44
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05616
Ext.Price$0.05616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05616 | $0.05616 |
| 10 | $0.04464 | $0.44640 |
| 50 | $0.03899 | $1.94950 |
| 100 | $0.03405 | $3.40500 |
| 500 | $0.03133 | $15.66500 |
| 1000 | $0.02978 | $29.78000 |
