| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 105 MHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 30 |
| DC Resistance (DCR) | 1.3 Ω |
| Lifecycle Status | |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 220 nH |
| Manufacturer Lifecycle Status | |
| Current Rating | 210 mA |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14534
Ext.Price$0.14534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14534 | $0.14534 |
| 10 | $0.13106 | $1.31060 |
| 50 | $0.11818 | $5.90900 |
| 100 | $0.10621 | $10.62100 |
| 500 | $0.09545 | $47.72500 |
| 1000 | $0.09220 | $92.20000 |
| 3000 | $0.08906 | $267.18000 |
| 5000 | $0.08603 | $430.15000 |
| 10000 | $0.08310 | $831.00000 |
