| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 28 |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10051
Ext.Price$0.10051
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10051 | $0.10051 |
| 10 | $0.09811 | $0.98110 |
| 50 | $0.09701 | $4.85050 |
| 100 | $0.09593 | $9.59300 |
