| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Number of Positions | 6 |
Stock: 140
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09859
Ext.Price$0.09859
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09859 | $0.09859 |
| 10 | $0.07843 | $0.78430 |
| 50 | $0.06945 | $3.47250 |
| 100 | $0.06150 | $6.15000 |
| 500 | $0.05529 | $27.64500 |
| 1000 | $0.05228 | $52.28000 |
