| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 5.5 mm |
| Termination | PC Pin |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Height | 10.4 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Depth | 5.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Nickel |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Current Rating | 10 A |
| Number of Circuits | 1 |
| Orientation | Horizontal |
| Body Material | Brass |
| Fuse Current | 10 A |
| Size | 5 mm |
| Type | Fuse Clips |
| For Use With | 5mm Dia Fuses |
| Voltage | 250 V |
Stock: 371
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15446
Ext.Price$0.15446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15446 | $0.15446 |
| 10 | $0.13884 | $1.38840 |
| 50 | $0.12480 | $6.24000 |
| 100 | $0.11366 | $11.36600 |
| 500 | $0.10352 | $51.76000 |
| 1000 | $0.09428 | $94.28000 |
| 3000 | $0.08773 | $263.19000 |
| 5000 | $0.08163 | $408.15000 |
