
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Length | 5 mm |
| Width | 5.1 mm |
| Termination | PC Pin |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Height | 7 mm |
| Material | Brass, Tin |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Depth | 4.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 250 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Type | Cartridge |
| Current Rating | 10 A |
| Number of Circuits | 1 |
| Orientation | Horizontal |
| Color | Silver |
| Body Material | Brass, Copper |
| Fuse Current | 10 A |
| Size | 0.197" Dia (5 mm) |
| For Use With | 5mm Dia Fuses |
Stock: 4740
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12557
Ext.Price$0.12557
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12557 | $0.12557 |
| 10 | $0.11181 | $1.11810 |
| 50 | $0.09955 | $4.97750 |
| 100 | $0.08789 | $8.78900 |
| 500 | $0.07760 | $38.80000 |
| 1000 | $0.07180 | $71.80000 |
| 3000 | $0.06644 | $199.32000 |
