| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 52.6 mm |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Height | 17 mm |
| Material | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 32 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 32 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Current Rating | 20 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Number of Circuits | 1 |
| Color | Black |
| Number of Poles | 1 |
| Illumination Type | Illuminated |
| Fuse Current | 20 A |
| For Use With | Miniature (ATM) |
Stock: 1122
Distributors
pcbx
Unit Price$0.97633
Ext.Price$0.97633
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.97633 | $0.97633 |
| 10 | $0.95268 | $9.52680 |
| 25 | $0.92960 | $23.24000 |
| 50 | $0.90708 | $45.35400 |
| 100 | $0.83869 | $83.86900 |
| 300 | $0.73866 | $221.59800 |
| 500 | $0.69506 | $347.53000 |
| 1000 | $0.63863 | $638.63000 |
