
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 17.3 mm |
| Width | 7.62 mm |
| Termination | PC Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Material | Thermoplastic |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 7.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 32 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Type | Blade |
| Current Rating | 15 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Number of Circuits | 1 |
| Orientation | Vertical |
| Color | Black |
| Number of Poles | 1 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Illumination Type | Illuminated |
| Fuse Current | 15 A |
| For Use With | Miniature (ATM) |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$3.12125
Ext.Price$3.12125
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.12125 | $3.12125 |
| 10 | $2.71046 | $27.10460 |
| 25 | $2.54429 | $63.60725 |
| 50 | $2.38831 | $119.41550 |
| 100 | $2.24186 | $224.18600 |
| 300 | $2.18358 | $655.07400 |
| 500 | $2.12682 | $1063.41000 |
| 1000 | $2.07376 | $2073.76000 |
