

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Length | 9.73 mm |
| Width | 5.03 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 78 mΩ |
| Height | 3.81 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 125 V |
| Depth | 5.03 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Fast Blow |
| Current | 1.25 A |
| Current Rating | 125 mA |
| Working Voltage | 125 V |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Approvals | PSE, UL |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Power Dissipation | 125 W |
| Body Material | Ceramic, Thermoplastic |
| Fuse Current | 125 mA |
Stock: 1078
Distributors
pcbx
Unit Price$1.57734
Ext.Price$1.57734
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.57734 | $1.57734 |
| 10 | $1.28923 | $12.89230 |
| 25 | $1.15723 | $28.93075 |
| 50 | $1.03874 | $51.93700 |
| 100 | $1.00796 | $100.79600 |
| 300 | $1.00568 | $301.70400 |
| 500 | $1.00340 | $501.70000 |
| 1000 | $1.00113 | $1001.13000 |
