
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Length | 9.73 mm |
| Width | 5.03 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 36.7 mΩ |
| Height | 3.81 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 125 V |
| Depth | 5.03 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Current Rating | 2 A |
| Working Voltage | 125 V |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Approvals | PSE, UL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Color | White |
| Power Dissipation | 125 W |
| Body Material | Ceramic, Thermoplastic |
| Terminal Material | Copper |
| Fuse Current | 2 A |
| Size | 0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73 mm x 5.03 mm x 3.81 mm) |
Stock: 2796
Distributors
pcbx
Unit Price$1.20365
Ext.Price$1.20365
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.20365 | $1.20365 |
| 10 | $0.98592 | $9.85920 |
| 25 | $0.89518 | $22.37950 |
| 50 | $0.81279 | $40.63950 |
| 100 | $0.73798 | $73.79800 |
| 300 | $0.70677 | $212.03100 |
| 500 | $0.67687 | $338.43500 |
| 1000 | $0.64932 | $649.32000 |
