
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Length | 9.73 mm |
| Width | 5.0292 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Resistance | 16 mΩ |
| Height | 3.81 mm |
| Depth | 5.03 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Approvals | PSE, UL |
| Power Dissipation | 125 W |
| Size | 0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73 mm x 5.03 mm x 3.81 mm) |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
