
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Length | 9.73 mm |
| Width | 5.03 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 63 mΩ |
| Height | 3.81 mm |
| Voltage Rating | 125 V |
| Depth | 5.03 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 1.5 A |
| Working Voltage | 125 V |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Approvals | PSE, UL |
| Color | White |
| Power Dissipation | 125 W |
| Fuse Current | 1.5 A |
| Size | 0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73 mm x 5.03 mm x 3.81 mm) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
Stock: 1660
Distributors
pcbx
Unit Price$1.96463
Ext.Price$1.96463
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.96463 | $1.96463 |
| 10 | $1.57734 | $15.77340 |
| 25 | $1.43310 | $35.82750 |
| 50 | $1.30206 | $65.10300 |
| 100 | $1.15159 | $115.15900 |
| 300 | $1.08057 | $324.17100 |
| 500 | $1.01394 | $506.97000 |
| 1000 | $0.84467 | $844.67000 |
