
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Length | 9.73 mm |
| Width | 5.03 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 45 mΩ |
| Height | 3.81 mm |
| Voltage Rating | 125 V |
| Depth | 5.03 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 2.5 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Approvals | PSE, UL |
| Color | White |
| Power Dissipation | 125 W |
| Fuse Current | 2.5 A |
| Size | 0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73 mm x 5.03 mm x 3.81 mm) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$1.33584
Ext.Price$1.33584
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.33584 | $1.33584 |
| 10 | $1.09949 | $10.99490 |
| 25 | $1.00168 | $25.04200 |
| 50 | $0.91257 | $45.62850 |
| 100 | $0.83139 | $83.13900 |
| 300 | $0.79743 | $239.22900 |
| 500 | $0.76485 | $382.42500 |
| 1000 | $0.73613 | $736.13000 |
