
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Length | 6.5 mm |
| Width | 3.7084 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Resistance | 22.9 mΩ |
| Height | 3.9116 mm |
| Depth | 3.7 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 3 A |
| Approvals | PSE, cULus |
| Housing Material | Ceramic |
| Fuse Current | 3 A |
| Size | 0.256" L x 0.146" W x 0.154" H (6.50 mm x 3.70 mm x 3.90 mm) |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 117
Distributors
pcbx
Unit Price$1.52736
Ext.Price$1.52736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.52736 | $1.52736 |
| 10 | $1.29696 | $12.96960 |
| 25 | $1.19489 | $29.87225 |
| 50 | $1.10085 | $55.04250 |
| 100 | $1.01423 | $101.42300 |
| 300 | $0.98040 | $294.12000 |
| 500 | $0.94769 | $473.84500 |
| 1000 | $0.91752 | $917.52000 |
