| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | Plug |
| Gender | Plug (Male) |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 5.84 mm |
Stock: 6315
Distributors
pcbx
Unit Price$2.20239
Ext.Price$2.20239
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.20239 | $2.20239 |
| 10 | $1.87086 | $18.70860 |
| 25 | $1.75371 | $43.84275 |
| 50 | $1.66997 | $83.49850 |
| 100 | $1.57406 | $157.40600 |
| 300 | $1.48366 | $445.09800 |
| 500 | $1.39844 | $699.22000 |
