
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 25 mm |
| Diameter | 13 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 420 mA @ 100 kHz |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56419
Ext.Price$0.56419
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56419 | $0.56419 |
| 10 | $0.46512 | $4.65120 |
| 25 | $0.41292 | $10.32300 |
| 50 | $0.36658 | $18.32900 |
| 100 | $0.32544 | $32.54400 |
| 300 | $0.31050 | $93.15000 |
| 500 | $0.29624 | $148.12000 |
| 1000 | $0.28091 | $280.91000 |
