
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 12 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 250 mA @ 100 kHz |
Stock: 2095
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10004
Ext.Price$0.10004
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10004 | $0.10004 |
| 10 | $0.05002 | $0.50020 |
| 50 | $0.04536 | $2.26800 |
| 100 | $0.04113 | $4.11300 |
| 500 | $0.03279 | $16.39500 |
| 1000 | $0.02929 | $29.29000 |
| 3000 | $0.02794 | $83.82000 |
| 5000 | $0.02666 | $133.30000 |
| 10000 | $0.02528 | $252.80000 |
