
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7 Ω |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 13 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 160 mA @ 100 kHz |
Stock: 1236
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13268
Ext.Price$0.13268
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13268 | $0.13268 |
| 10 | $0.06634 | $0.66340 |
| 50 | $0.06040 | $3.02000 |
| 100 | $0.05500 | $5.50000 |
| 500 | $0.04643 | $23.21500 |
| 1000 | $0.03919 | $39.19000 |
| 3000 | $0.03755 | $112.65000 |
| 5000 | $0.03597 | $179.85000 |
| 10000 | $0.03410 | $341.00000 |
