
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.5 Ω |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 11 mm |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 95 mA @ 100 kHz |
Stock: 5686
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04020
Ext.Price$0.04020
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04020 | $0.04020 |
| 10 | $0.02010 | $0.20100 |
| 50 | $0.01546 | $0.77300 |
| 100 | $0.01391 | $1.39100 |
| 500 | $0.01251 | $6.25500 |
| 1000 | $0.01125 | $11.25000 |
| 3000 | $0.01012 | $30.36000 |
| 5000 | $0.00911 | $45.55000 |
| 10000 | $0.00839 | $83.90000 |
| 30000 | $0.00772 | $231.60000 |
