
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 11 mm |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Ripple Current @ Low Frequency | 110 mA @ 120 Hz |
Stock: 4975
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04668
Ext.Price$0.04668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04668 | $0.04668 |
| 10 | $0.02334 | $0.23340 |
| 50 | $0.01795 | $0.89750 |
| 100 | $0.01616 | $1.61600 |
| 500 | $0.01455 | $7.27500 |
| 1000 | $0.01305 | $13.05000 |
| 3000 | $0.01170 | $35.10000 |
| 5000 | $0.01049 | $52.45000 |
| 10000 | $0.00972 | $97.20000 |
| 30000 | $0.00901 | $270.30000 |
