0201CG9R0D500NT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
0201CG9R0D500NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 9 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance9 pF
Tolerance0.5 pF
Height - Seated (Max)0.33 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating50 V