0201HQ0R6B250NT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
0201HQ0R6B250NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 600 fF 0.1 pF 25 V
ParameterValue
Capacitance600 fF
Tolerance0.1 pF
Height - Seated (Max)0.33 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating25 V