
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 121190
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00690
Ext.Price$0.00690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00690 | $0.00690 |
| 10 | $0.00345 | $0.03450 |
| 50 | $0.00265 | $0.13250 |
| 100 | $0.00204 | $0.20400 |
| 500 | $0.00183 | $0.91500 |
| 1000 | $0.00165 | $1.65000 |
| 3000 | $0.00137 | $4.11000 |
| 5000 | $0.00123 | $6.15000 |
| 10000 | $0.00110 | $11.00000 |
| 30000 | $0.00099 | $29.70000 |
