
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 8714
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00494
Ext.Price$0.00494
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00494 | $0.00494 |
| 10 | $0.00247 | $0.02470 |
| 50 | $0.00190 | $0.09500 |
| 100 | $0.00146 | $0.14600 |
| 500 | $0.00130 | $0.65000 |
| 1000 | $0.00116 | $1.16000 |
| 3000 | $0.00098 | $2.94000 |
| 5000 | $0.00087 | $4.35000 |
| 10000 | $0.00077 | $7.70000 |
| 30000 | $0.00069 | $20.70000 |
