
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4820
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02296
Ext.Price$0.02296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02296 | $0.02296 |
| 10 | $0.01148 | $0.11480 |
| 50 | $0.00883 | $0.44150 |
| 100 | $0.00679 | $0.67900 |
| 500 | $0.00607 | $3.03500 |
| 1000 | $0.00543 | $5.43000 |
| 3000 | $0.00470 | $14.10000 |
| 5000 | $0.00432 | $21.60000 |
| 10000 | $0.00397 | $39.70000 |
| 30000 | $0.00365 | $109.50000 |
| 50000 | $0.00335 | $167.50000 |
| 100000 | $0.00307 | $307.00000 |
