
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.4488 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Resistance | 2.45 Ω |
| Height | 4.191 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 125 mA |
| Working Voltage | 250 V |
| Approvals | CSA, UL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Schedule B | 8536100040 |
| Body Style | Leaded Fuses |
| Packaging | Tube |
| Type | Specialty Fuses |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
