

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14.9 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -60 °C |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 68.9 mΩ |
| Radiation Hardening | No |
| Current Rating | 2 A |
| Approvals | CE, PSE, cULus |
| Housing Material | Glass |
| Size | 0.185" Dia x 0.570" L (4.70 mm x 14.48 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Type | Cartridge, Ceramic |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
