

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Length | 22.5 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Resistance | 18.5 mΩ |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Cartridge, Ceramic |
| Current | 4 A |
| Current Rating | 4 A |
| Working Voltage | 250 V |
| Approvals | CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Power Dissipation | 4 W |
| Body Material | Ceramic |
| Housing Material | Ceramic |
| Fuse Current | 4 A |
| Size | 0.228" Dia x 0.886" L (5.80 mm x 22.50 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
Stock: 136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16234
Ext.Price$0.16234
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16234 | $0.16234 |
| 10 | $0.14376 | $1.43760 |
| 50 | $0.12730 | $6.36500 |
| 100 | $0.10967 | $10.96700 |
| 500 | $0.09448 | $47.24000 |
| 1000 | $0.09002 | $90.02000 |
| 3000 | $0.08577 | $257.31000 |
| 5000 | $0.08173 | $408.65000 |
